Kategorie
Uncategorized

Moda w kolorze ziemi, czyli jak łączyć brązy i szarości

W pierwszej kolejności zajmę się tym co to właściwie kolory ziemi. O tuż to ponadczasowe barwy kojarzące się z harmonią i spokojem, to w ich otoczeniu odpoczywamy po tygodniu wypełnionym codzienna gonitwą, to one kojarzą się nam z elegancją i stylem. To odcienie brązu i szarości na polach i łąkach które widzimy w drodze do pracy, to miodowe odcienie zachodzącego słońca, to przybrudzone kremy, stonowane żółcie przywodzące wspomnienia słonecznych plaż wakacji ,to oliwkowa zieleń, to odcienie miodu purpury na jesiennych liściach drzew. Za co kochamy tę paletę barw? Przede wszystkim za mnóstwo inspiracji, które nam dają . To kolory, które nas otaczają, które widujemy wokół nas. Wystarczy tylko skupić się na tym, by z tej codzienności wydobyć to, co najbardziej nam się podoba.
Kolory te związanie nierozłącznie z jesienią sprawdzają się także poza sezonem jesienno-zimowym, ponieważ doskonale pasuję do naturalnych materiałów również wiosną i latem wiodą prym na światowych pokazach mody. Projektanci zwracają ogromna uwagę nie tylko na to aby ich projekty promowały nowoczesny styl ubierania się ale również aby ich stylizacje wpisywały się w światowe trendy kolorystyczne.
Sięgając zatem po sukienkę ,koszulę czy spodnie w kolorze ziemi należy pamiętać o tym, że kolory te oprócz tego, że łączą się z pozostałymi w obrębie własnej palety kolorystycznej doskonale wyglądają w połączeniu z bielą uwielbiana w sezonie wiosenno letnim oraz ponadczasowym odcieniem denimu. Stylizację taka można stworzyć sięgając po elegancka cynamonową sukienkę Alicia dostępna w sieci salonów Lavard która w połączeniu na przykład z krótką ramo neską w kolorze jeansu stworzy casualową stylizację. Jeżeli natomiast zamiast jensowej kurtki sukienkę połączymy z kardiganem w kolorze ecru, a całość uzupełnimy złotymi dodatkami uzyskamy odświętna stylizację o nowoczesnym charakterze. Możliwości te pokazują jak duży potencjał jest w kolorach ziemi przy tworzeniu różnorodnych stylizacji.
Ponieważ w ostatnich latach można zauważyć coraz większy nacisk na to by żyć w zgodzie z natura, wieść zdrowy tryb życia, zdrowo się odżywiać, ograniczyć narastający konsumpcjonizm. Taka tendencja nie mogła nie znaleźć swojego odbicia również w modzie. Wobec tego na całym świecie zaczęto przywiązywać większa wagę do tego czy produkowane artykuły wykonane są z naturalnych składników, czy wpisują się również kolorystycznie w panującą na rynku tendencję.
Moda w kolorach ziemi to wszystkie odcienie szarości i brązu, ale również doskonale z nimi współgrające stonowane odcienie żółci, pomarańczu, rudości czy khaki. Połączenie tych kolorów doda stylizacji energii i świeżości i w przeciwieństwie do jaskrawych kontrastowych kolorów daje większa możliwość stworzenia eleganckiej stylizacji zarówno na codzienne wyjście na zakupy, do pracy ,czy na lunch ze znajomymi. Szarość niesprawiedliwie kojarzona jest często z nieprzytulnym chłodem. Tymczasem odcienie szarości pięknie prezentują się jako kolor przewodni, ale również mogą stać się tłem naszego luku. Są nie tylko eleganckie ale w odpowiednim połączeniu sprawią, ze nasza stylizacja nabierze klasy i energii. Łączenie odcieni szarego z brązem staje się coraz bardziej popularne, bo oba te kolory świetnie się uzupełniają. Warto jednak pamiętać o tym, by z jednym i drugim nie przesadzić, bo w efekcie nasza kreacja stanie się przytłaczająca. Takie połączenie kolorystyczne warto jest przełamać przez wprowadzenie trzeciego koloru np. beżu lub kości słoniowej takie połączenie nada sylwetce lekkości i ożywi całość.
Kreacje w barwach ziemi bywają odważne, ale wciąż zachowują elegancki charakter, ponieważ ich wymyślny krój tonowany jest kolorem. Nawet sukienka o bardzo odważnym kroju w odcieniu camelowym czy odcieniach szarości będzie mniej wyzywająca od tej samej w kolorze czerwonym. Odwrotnie ma się sytuacja gdy sięgniemy po efektowny kolor taki jak soczyste zielenie bordo czy złociste żółcie. Tak intensywne barwy ziemi doskonałe odnajdują się w kreacjach prostych, często wyróżniających się jakimiś ozdobnymi detalami. Tworząc swoją stylizację korzystając z palety kolorów ziemi jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną i idącą zgodnie z tendencjami w modzie kreację na każda okazję.
Widzimy zatem, że barwy ziemi dają nieskończenie dużo możliwości, są twarzowe a przy odpowiednim dopasowaniu do typu urody z powodzeniem pomogą ją podkreślić. I tak dla brunetek najlepsze są kolory wyraziste takie jak mocna zieleń i żółć, nasycone bordo, czekoladowe brązy. Szatynki natomiast powinny wybierać kolory zgaszone o chłodnych tonach takie jak odcienie szarości, khaki, oliwkowe zielenie czy tez zgaszone beże. Dla blondynek sprawdzą się ciepłe odcienie beży i brązów, a te w typie lata powinny sięgać po zgaszone turkusy, kamienne beże i szarości. Natomiast dla włosów rudych sprawdzą się żywe odcienie pomarańczu brązu oraz czerwieni.
Czym zatem wyróżniają się stylizacje w kolorach ziemi? Przede wszystkim elegancją i ponadczasowością. Doskonale prezentują się w każdym sezonie są odporne na przemijające trendy w modzie. Każdy stworzy z nich harmonijna całość dopasowaną do indywidualnych preferencji i potrzeby chwili.